Jak zemřela Marie?

Elaina Tremblay
2025-05-07 04:04:51
Count answers: 2
Marie Terezie se zapsala do dějin jako schopná panovnice a psychicky silná žena. Vysoké pracovní nasazení, četné porody a smutek z úmrtí milovaných osob se však postupem času neblaze podepsaly na jejím zdraví. Dožila se pouhých 63 let. V listopadu roku 1780 vyrazila na lov bažantů, při kterém prochladla. Nachlazení přerostlo v zápal plic doprovázený vysokými horečkami. 29. listopadu Marie Terezie vydechla naposledy. Pitva odhalila, že jedna její plíce vůbec nebyla funkční. To by vysvětlilo, proč byla císařovna tak náchylná k plicním chorobám a trpěla dušností. Její tělo spočinulo vedle manželova v rodinné kapucínské kryptě.

Tracy Corkery
2025-05-07 00:43:57
Count answers: 2
Podle informací Blesku zemřela Benešová na infarkt po těžkém covidu.
Podle informací Blesku Benešová prodělala před několika týdny nákazu covidem-19 s těžkým průběhem, nyní podlehla infarktu.

Brant Fahey
2025-05-06 23:09:49
Count answers: 1
Čtyřicetiletá vláda Marie Terezie skončila 29. listopadu 1780 ve vídeňském paláci Hofburg. Dožila se pouhých 63 let.
Nachlazení a vysoké horečky nakonec přerostly v zápal plic, jemuž nakonec podlehla.
Právě 24. listopadu 1780 začala císařovna pociťovat zimnici; byl povolán její lékař doktor Störk, který jí a její rodině oznámil, že její stav je vážný.
O čtyři dny později jí było na její přání uděleno poslední pomazání a jen o den později zemřela doma obklopena svými dětmi.

Carissa Bartoletti
2025-05-06 22:24:41
Count answers: 4
Marie Antoinetta opustila Conciergerie doprovázená katem a byla odvedena na nádvoří Mai, kde na ni čekal vozík.
Kolem poledne se kára objevila na náměstí Place de la Révolution (dnešní Place de la Concorde).
Marie Antoinette sestoupila bez pomoci se svázanýma rukama.
Vystoupala po žebříku na lešení, opět bez pomoci, a ztratila jednu ze svých bot.
S druhou botou vystoupila na popraviště a její údajná poslední slova zněla: „Monsieur, je vous demande pardon, je ne l'ai pas fait exprès“
Spolupracovala při přivazování k desce.
Ostří gilotiny spadlo čtvrt hodiny po poledni.
Henri Sanson vzal hlavu Marie Antoinetty a ukázal ji jásajícímu davu, který skandoval: „Vive la République!“ „Vive la Liberté!“
Poprava Marie Antoinetty se odehrála pomocí gilotiny dne 16. října 1793 ve 12.15 v Paříži na Place de la Révolution poté, co v půl páté ráno revoluční tribunál vynesl nad francouzskou královnou po dvoudenním procesu rozsudek trestu smrti.