:

Kde se natáčel film Cesta do pravěku?

Libby Gusikowski
Libby Gusikowski
2025-08-01 22:52:56
Odpovědi : 8
0
Režie: Karel Zeman Hrají: Petr Herrmann, Vladimír Bejval, Josef Lukáš, Zdeněk Husták, Bedřich Šetena Země původu: Československo Natočeno v roce: 1955 Délka: 93 min
Eldred Reilly
Eldred Reilly
2025-08-01 21:31:35
Odpovědi : 7
0
Filmový štáb využil zamrzlou vodní plochu u Strmilova na Jindřichohradecku. V okamžiku, kdy se objeví velké ledové kry, už je děj odjinud: z údolní přehrady Souš v Jizerských horách. Jan Kačer se jako student byl podívat na natáčení části Zemanova díla, a to v Židově strouse, což je divoké romantické kaňonovité údolí potoka s rozeklanými skalami a jeskyněmi. Toto čarovné území se nachází asi tři kilometry jižně od Bechyně  nedaleko Nuzic. „V Židově strouze je taková zátoka, tam ti kluci startovali na svou výpravu do pravěku. Vangep hPa.LOCAL Tento film byl natáčen u Strmilova a v údolní přehradě Souš.

Přečtěte si také

Kdy byl natočen film Baron prášil?

Rok výroby: 1961. Režie: Karel Zeman. Scénář: Karel Zeman, Josef Kainar (na motivy knihy Gottfried Čtěte více

Co byl vynález zkázy?

Vynález má v Artigasových rukou sloužit ke zkáze lidstva, Vynález zkázy je film režiséra Karla Zema Čtěte více

Adrain Brekke
Adrain Brekke
2025-08-01 21:01:57
Odpovědi : 9
0
Natáčení filmu probíhalo na Rujaně, tady se točily záběry moře, v Krkonoších, u rybníku Krvavý Jindřichův Hradec a na dolním toku Váhu u města Galanta.