Aby jste mohli efektivně propagovat svou firmu za co nejméně peněz, je nutné zamyslet se nad několika důležitými věcmi: Vím, co prodávám a znám výhody mého produktu či mých služeb. Jestliže mi odpovíte rychle, přesvědčivě a bez zamyšlení, tak Vám gratuluji – máte (možná) jasno ve své konkurenční výhodě. Tuto výhodu, jeli pravdivá (a je-li zákazníky vnímána), budeme zmiňovat a používat při sestavování Vašich reklamních materiálů.
Určitě tušíte, kdo si kupuje Vaše výrobky.
Pokuste je definovat a zamyslet se nad tím, jaké mají zvyky, kde se pohybují, jaké mají asi koníčky, jakým způsobem komunikují, jaké mají příjmy, za co jsou ochotni utrácet peníze apod.
Jestliže jste firma, která má širší portfólio produktů nebo služeb, vyberte si tu, kterou budete chtít propagovat.
V marketingu a reklamě platí staré pořekadlo, že „kdo míří na mnoho cílů, obvykle netrefí nic“.
Proto Vám důrazně doporučujeme vyberte si produkt, službu, nebo se například soustřeďte na propagaci značky, ale nechtějte, aby Vaše reklama obsahovala vše.
Styl jednání ovlivňuje chování a reakce zákazníka.
Jako jednu zásadní podmínku u tohoto způsobu přístupu k zákazníkovi musím uvést, že Vaše jednání musí být čestné a jestliže se pokusíte postavit do role poradce, musíte hrát fair-play, nebo se tento způsob snadno obrátí proti Vám.
Díky předchozím radám jsme si vyjasnili co prodáváme, komu to prodáváme, jaké jsou Vaše výhody.
Nyní si musíme zvolit způsob, jak tuto skupinu lidí oslovíte.
Ujasnili jste si například, že Vaše cílová skupina čte denní tisk, používá aktivně mobilní komunikace a internet.
Jelikož je naše agentura velkým fandou Guerilla marketingu, který vychází z myšlenky, že je mnohem účinnější, přesně mířit a opakovaně vystřelit, než mířit na všechny a vystřelit (sice pořádně) ale pouze jednou, upřednostňujeme metody, které Vás budou stát více usílí, než finančních prostředků.