:

Kde se točila Princezna se zlatou hvezdou?

Khalil Blick
Khalil Blick
2025-08-15 02:40:55
Odpovědi : 8
0
Hrad prince Radovana. Místo objevil: Laudinos Adresa místa: hrad Kokořín Země: Česko Kokořín se objevuje například v záběru, kdy vojáci volají kuchaře před prince. Zajímavostí je, že vojáci volají z Kokořína i průhonického zámku zároveň. Přitom před kamerou to dělá dojem jednoho sídla. Hrad Kokořín.
Retta Fritsch
Retta Fritsch
2025-08-08 03:56:28
Odpovědi : 7
0
Pohádka se točila nejen v ateliérech, ale i na zámku Průhonice, a právě na hradě Kokořín, který představoval sídlo prince Radovana. Hrad se objevuje například v záběru, kdy vojáci volají kuchaře před prince. Zajímavostí je, že vojáci volají z Kokořína i průhonického zámku zároveň, a přitom před kamerou to působí dojmem, že se jedná o jedno sídlo. Silueta Kokořína je pak vidět například i v záběru, kdy se princezna v myším kožíšku setkává s chůvou. Jednou z prvních byla i česká pohádková klasika Princezna se zlatou hvězdou.

Přečtěte si také

Jaké filmy se natáčely v Karlových Varech?

Karlovy Vary byly kulisou v mnoha filmech, a to už od doby před druhou světovou válkou. Velkou roli Čtěte více

Co se natáčelo na hradu Loket?

Na hradě Loket bude tento týden natáčet filmový štáb německé televize ZDF. Vzniknou tam některé scé Čtěte více

Jerry Block
Jerry Block
2025-07-28 19:45:04
Odpovědi : 9
0
Klasickou pohádku, natáčenou na zámku v Průhonicích a na hradě Kokořín, vidělo v českých kinech přes 6 milionů diváků. Princezna se zlatou hvězdou od Martina Friče.